facebook aparat instagram google+
نسل


ثبت نام     بازیابی رمز عبور
تحلیل ها
اخبار

فعلا زیرساخت لازم برای حمایت مالی از زوج‌های نابارور در کشور فراهم نیست

موضوع: آخرین مطالب
تاریخ انتشار: ۰۹-۱۱-۹۴
  

ناباروریمعرفت غفاری، دبیر برد بیولوژی تولید مثل، ضمن تشریح برنامه جدید وزارت بهداشت مبنی بر حمایت از زوجین نابارور و مدیریت خدمات درمان ناباروری، اعلام کرد فعلا زیرساخت لازم برای حمایت مالی از زوج‌های نابارور در کشور فراهم نیست. به گفته وی یکی از اهداف این برنامه ارتقای کیفیت ارائه خدمات بخش آموزشی در حوزه ناباروری است. به گفته غفاری از ۶۲ مرکز درمان ناباروری کشور بیش از ۲۰ مورد در تهران است در صورتی که در نقاط دیگر مثل استان هرمزگان اصلا مرکز درمان نازایی وجود ندارد. این طرح هنوز تصویب نشده و قرار است تا آخر سال تکلیف بودجه آن مشخص شود.

لاله اسلامیان، جراح زنان و زایمان اعلام کرد‌ آلودگی هوا مشکلات فراوانی برای زنان باردار به همراه دارد، به ویژه در صورتی که هوا به دلیل آلودگی دارای سرب باشد که عوارض آن چندین برابر خواهد شد. به گفته وی به طور کلی در تحقیقات و مطالعات انجام شده آلودگی هوا سبب نازایی، سقط جنین و برخی از ناهنجاری‌های جنینی می‌شود.

محمد اسماعیل مطلق مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در هشتمین کنگره مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اعلام کرد آمار جهانی نشان می‌دهد که ۱۰ تا ۱۵ درصد زوج‌های ۱۵ تا ۴۴ ساله نابارور هستند و در ایران بیش از سه میلیون زوج نابارور وجود دارد. وی همچنین عنوان کرد در ایران عدد دقیقی از شیوع ناباروری در دست نیست اما مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۱ روی زنان ایرانی ۲۰ تا ۴۰ ساله انجام شد شیوع ناباروری را ۲۰.۲ درصد برآورد کرد که بالا‌تر از متوسط جهانی است.

برای درخواست مقاله باید وارد سایت شوید
ورود،ثبت نام

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)